Üye ol  Şifremi Unuttum

Kullanıcı Adı:  Şifre:

         
      

      
EBV- VCA Antikorları Nedir? - Normal Değeri

   
EBV- VCA Antikorları Nedir? - Normal Değeri
Dr.Betül diyor ki;
EBV- VCA Antikorları Nedir?
EBV enfeksiyonlarının tanısında kullanılır. Epstein- Barr virusu (EBV) Herpetoviridia ailesinden, çift zincirli bir DNA virusudur. EBV, İnfeksiyöz Mononükleoz etkeni olmakla birlikte, Burkitt lenfoma ve Nazofarenks karsinomu başta olmak üzere pek çok malingnitenin etyolojisinden sorumlu tutulmaktadır.Enfeksiyon genellikle çocukluk çağında ve asemptomatik olarak geçirilir. Erişkin yaşlarda EBV enfeksiyoz mononükleoz tablosuna yol açar. EBV ile karşılaşıldıktan kısa bir süre sonra VCA IgM ve IgG pozitifleşir. Zamanla IgM tekrar negatifleşirken, IgG yaşam boyu pozitif kalır. Bu nedenle IgM pozitifliği yeni geçirilmiş EBV lehinedir. Epstein- Barr Nükleer Antijene (EBNA-1) karşı oluşan IgG tipi antikorlar, primer infeksiyondan 3-4 hafta sonra ortaya çıkar ve ömür boyu kalıcı olur. Erişkinlerin %90 ında pozitif olarak saptanır. EBV EBNA IgG antikor testi, EBV EBNA-1 karşı oluşan antikorları, ELISA yöntemiyle saptayan kantitatif bir testtir.
 
Referans Değerler:   
Anti VCA IgG: Negatif
Anti VCA IgM: Negatif

             Kategori: Genel Sağlık Bilgileri | | Beğen | Henüz Beğenen Yok | Okunma :837

      
      SAYFALAR >>


Konu yeterli gelmedi mi ? İstediğiniz bilgiye ulaşamadınız mı?
Aradığınız konu ile ilgili anahtar kelime veya kelimeleri yazarak site içerisindeki binlerce konu arasından arama yapabilirsiniz.

Eozinofilik Katyonik Protein (ECP) Nedir? Yüksekliği - Düşüklüğü
Önceki Konu   Sonraki Konu
EBV- EBNA IgG Antikoru Nedir? - Normal Değeri


Yeni Konular
      YASAL UYARI

     Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayınız. Hekiminizin tavsiyesi olmadan uygulamanın sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.Hekim tavsiyesi olmadan uygulanması sakınca doğurabilir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulama yoluna gitmemeniz gerektiği tekraren hatırlatılır.
Lütfen Site Kullanım Kurallarını okuyunuz.

NetDoktorum.com


-Gizle-
      Web Stats